Trendy wnętrzarskie 2023

person Wysłane przez : Ola dnia: comment Komentarz : 0 favorite Wyświetlenie: 642

Jesteśmy na bieżąco

Cały czas śledzimy wnętrzarskie trendy i jesteśmy z wykończeniową modą na bieżąco, aby móc dopasowywać proponowaną dla Was ceramikę do tego, co aktualnie obowiązuje na salonach.

Zostawiamy Wam wpis o tym, w którym kierunku pójść, jeśli aktualnie stoicie przed podjęciem decyzji o tym, jak będą wyglądały Wasze domowe przestrzenie.

Wnętrzarskie trendy 2023

Rok 2023 będzie płynną kontynuacją większości wnętrzarskich trendów z mijającego już 2022, jednak pojawią się również powiewy świeżości i udoskonalenia tego, co świetnie się do tej pory sprawdziło.

Eko

Jako kontynuację tego, co dobre, z pewnością wymienić należy trend eko, przybierający na sile ze względu na co raz większą świadomość nas, jako konsumentów. Chcemy żyć w zgodzie z naturą, więc zwracamy uwagę na to, aby elementy wyposażenia naszych wnętrz były wykonane z naturalnych materiałów i surowców. W tym nurcie dominują więc drewniane, rattanowe czy bambusowe meble, wełniane dywany oraz bawełniane i lniane tkaniny, jako element dekoracyjny. W trend eko świetnie wpisują się również meble z drugiej ręki, które co raz chętniej kupujemy i nadajemy im nowe życie.

Japandi

Japandi, to również znany z mijającego roku styl, będący połączeniem tego, co najlepsze w stylu japońskim i skandynawskim. Istotą tego trendu jest prostota i jasne, stonowane barwy (kremowy, beż, biel, jasny popiel), ład i porządek, bez zbędnego „przeładowania” wnętrz niepotrzebnymi dodatkami i bibelotami. Duże znaczenie ma również ekologia i naturalne materiały. Te wszystkie elementy pozwolą nam stworzyć niezwykle przytulną i przyjazną dla domowników przestrzeń.

Vintage

Kolejnym hitem i prawdziwą nowością 2023 będzie styl vintage. Zwrot w tym kierunku niewątpliwie wiąże się z tym, co zostało powiedziane wcześniej – ekologia, chęć wykorzystania przedmiotów i mebli z drugiej ręki, to argumenty, które przemawiają za tym, aby „być vintage”. Modne będzie wykorzystanie mebli z lat 70-tych, jak również tych, które posiadamy w domu, więc zanim zdecydujemy się na ich likwidację, rozważmy renowację. Możemy ją wykonać samodzielnie, lub zlecić specjaliście, co daje możliwość ponownego ich wykorzystania w nowoczesnych stylizacjach.

Modernizm w łagodnej odsłonie

Modernizm, łuki i obłości, to kolejna nowość 2023. Trendy pokazują, że łuki, harmonijne zaokrąglone kształty, miękkie, obłe wykończenia mebli wypoczynkowych będą powoli zastępować proste linie, kąty proste i wszelkie „ostrości” w kształtach naszych wnętrz.

Eklektyzm

Odważnym polecamy uwielbiany przez nas styl eklektyczny, pozwalający na łączenie elementów różnych stylów, dzięki którym uzyskamy oryginalne, niepowtarzalne wnętrza. Jeśli zrobimy to umiejętnie, z pewnością zachwycimy osoby odwiedzające nasze cztery kąty.

Czas na jadalnię

Skoro już wiecie, co będzie modne, czas, aby w rozpoczynającym się roku powiewem świeżości została obdarzona również jadalnia. W końcu to właśnie w niej spędzamy znaczną część wspólnego, rodzinnego czasu, bardzo często to tutaj mają miejsce te najweselsze, wspólne chwile. To przy stole rodzą się nowe idee i pomysły. To w tym właśnie miejscu przywołujemy najpiękniejsze wspomnienia i snujemy plany na przyszłość. Dobrze byłoby, abyśmy czuli się w nim dobrze, a estetyka tego miejsca była na najwyższym poziomie.

Wyjątkowa rola ceramiki

Ceramika, którą dla Was wybieramy doskonale wpisuje się w wymienione wyżej trendy, zarówno pod kątem wykorzystania naturalnych surowców do jej produkcji (kamionka), jak i naturalistycznych kształtów, kolorów nawiązujących do barw natury.

Robimy wszystko, aby talerze z kamionki czy porcelanowe zestawy obiadowe, które możecie znaleźć w naszym sklepie w pełni odpowiadały aktualnie obowiązującym trendom. Stale porównujemy katalogi producentów, wertujemy i odrzucamy to, co nie wpisuje się w przyjęte przez nas kryteria zarówno pod kątem jakościowym, jak i estetycznym. Ostatecznie wyszukujemy „jadalniane perełki”, o które systematycznie rozszerzamy naszą ofertę.

Nowoczesny zestaw obiadowy z kamionki Gemeo Taber, oryginalny serwis obiadowy Mauricio, czy niespotykana zastawa stołowa Wade - to one zostały „nominowane” do wyznaczania trendów w Waszych jadalniach.

Mamy też „stałych bywalców”, jak klasyczny porcelanowy serwis obiadowy Flisty od polskiego producenta – Porcelana Bogucice, charakteryzujący się folkowym wzornictwem, czy zastawy Alumina Cottage oraz Still Rustic, które idealnie odnajdą się w stylu rustykalnym, vintage, czy eko.

Naturalistyczne, obłe kształty i nieregularne formy, o których wspominaliśmy wyżej, obowiązują również najmodniejszą ceramikę, więc kolekcja Delta od polskiego producenta kamionki – firmy Kera-Ceramika oraz kamionkowe serie Wade oraz Olavo idealnie dopełnią Wasze jadalniane przestrzenie.

Bądźcie z nami i obserwujcie to, co dla Was przygotowujemy, bo na rok 2023 planujemy dużo ceramicznych nowości.

 

 

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Rejestracja nowego konta