Odkryj świat talerzy

person Wysłane przez : Ola dnia: comment Komentarz : 0 favorite Wyświetlenie: 132

Odkryj świat talerzy - praktyczny przewodnik po rodzajach talerzy i ich zastosowaniu

Talerze to nie tylko proste naczynia do serwowania potraw. Stanowią one ważną część naszej kultury stołowej, wpływając na sposób, w jaki doświadczamy i prezentujemy posiłki. W naszym sklepie Lanola mamy szeroki wybór różnych rodzajów talerzy, pasujących do wielu okazji i potraw.

Dziś chcielibyśmy przybliżyć Ci kilka podstawowych typów talerzy oraz podpowiedzieć, jakie potrawy najlepiej na nich podawać.

1.  Talerze obiadowe

Talerze obiadowe to klasyka każdej zastawy stołowej. Zwykle mają ok. 25 cm średnicy, jednak w przypadku tych, najbardziej modnych w ostatnim czasie (z uniesionymi pionowo rantami), powierzchnia serwowania jest nieco większa i wówczas średnica talerza to ok. 27-28 cm. Rozmiar talerzy obiadowych sprawia, że idealnie nadają się do podawania głównych dań, takich jak mięso, ryby, makarony czy sałatki. Jeśli planujesz uroczysty obiad rodzinny lub kolację z przyjaciółmi, talerze obiadowe są niezastąpione.

Ta1  Talerze głębokie

To one grają główne skrzypce podczas serwowania zup. Do niedawna najczęściej używanymi klasykami były talerze z charakterystycznym wgłębieniem i szerszym „rondem”, ułatwiającym serwowanie – minimalizującym ryzyko wylania zupy poza obręb talerza. Ich średnica to zwykle ok. 22 cm, a pojemność 300-400 ml. W ostatnim czasie modne stały się talerze głębokie z pionowym rantem, w przypadku których powierzchnia talerza w obrębie całej jego średnicy jest płaska, a o pojemności stanowi wysokość rantu. Ich średnica waha się od 16-22 cm, wysokość rantu między 4-6 cm – te wymiary pozwalają zachować pojemność wspomnianą wcześniej.

1.  Talerze deserowe

Chwila na deser to zawsze miły akcent każdego spotkania przy stole. Talerze deserowe są zazwyczaj mniejsze od talerzy obiadowych, co sprawia, że są idealne do podawania ciast, lodów, owoców lub innych słodkości. Te, na których serwuje się ciasta, mają zwykle ok. 16 cm średnicy, natomiast większe (do 22 cm) świetnie sprawdzą się również jako talerze śniadaniowe. Warto mieć kilka eleganckich talerzy deserowych, aby dodać wyjątkowego uroku każdej słodkiej przekąsce

1.  Talerze sałatkowe

Jeśli lubisz dbać o swoje zdrowie i często sięgasz po sałatki, talerze sałatkowe są niezbędnym elementem Twojej kolekcji naczyń. Ich większy rozmiar (średnica ok. 24 cm) i płaski kształt pozwalają na wygodne układanie różnorodnych składników sałatki, a także na łatwe mieszanie dressingów i sosów. 

1.  Misy sałatkowe

Misy są niezbędnym elementem każdej zastawy stołowej, zwłaszcza dla tych z Was, którzy lubią przyjmować gości, organizować mniej lub bardziej formalne spotkania przy stole i pięknie prezentować przygotowane potrawy. Misy zwykle mają większą średnicę i pojemność, niż talerze głębokie, przez co wygodniej w nich podawać większą porcję sałatki. W naszej ofercie znajdziesz szereg mis, dopasowanych do poszczególnych kolekcji zastawy stołowej. Dzięki odpowiedniemu dobraniu wszystkich elementów zastawy, stworzysz spójne i estetyczne nakrycie stołu.

1.   Talerze śniadaniowe

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego warto zadbać o to, aby podawać je w odpowiedni sposób. Talerze śniadaniowe są zazwyczaj mniejsze od talerzy obiadowych (zwykle o wspomnianej wyżej średnicy - ok. 22 cm). Jeśli preferujesz śniadania w formie płynnych potraw, jak jogurt z owocami, musli czy płatki z mlekiem, wówczas idealnie sprawdzą się niewielkie miseczki o średnicy ok. 16 cm, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

1.   Talerze przekąskowe

Jeśli planujesz przyjęcie lub spotkanie ze znajomymi, talerze przekąskowe będą niezastąpionym elementem Twojego stołu. Mogą być one w różnych rozmiarach i kształtach, idealnie nadając się do podawania chipsów, orzeszków, koreczków czy innych małych przekąsek. Najczęściej wybierane, to te prostokątne, dostępne w różnych rozmiarach - dają mnóstwo możliwości do efektownego zaprezentowania serwowanych przekąsek.

Pamiętaj, że dobór odpowiednich talerzy może wpłynąć nie tylko na wizualny aspekt Twojego stołu, ale także na doświadczenie smakowe i użytkowe podczas spożywania posiłków. Dlatego warto mieć w swojej kolekcji różnorodne rodzaje talerzy, aby móc dostosować je do każdej okazji i potrawy.

W naszym sklepie Lanola znajdziesz bogaty wybór wysokiej jakości ceramiki, w tym różne rodzaje talerzy, które z pewnością urozmaicą Twoją kuchnię i serwowanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybierania naczyń, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom.

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Rejestracja nowego konta