Modern Farmhouse - gorący trend wnętrzarski

person Wysłane przez : Ola dnia: comment Komentarz : 0 favorite Wyświetlenie: 184

Styl Modern Farmhouse

Modern Farmhouse – styl, który w ostatnim czasie szturmem podbił najmodniejsze aranżacje wnętrzarskie i stylizacje najchętniej oglądane i pokazywane w social mediach. Prywatnie, jest też bardzo bliski naszym upodobaniom, więc z ogromną przyjemnością zostawimy Wam tutaj kilka słów na jego temat.

Styl, którego korzeni należy szukać we wnętrzach inspirowanych amerykańskimi, sielskimi domami, położonymi w pięknych okolicznościach natury… Duże, przestronne i niezwykle przytulne domy, których konstrukcja opiera się głównie na wykorzystaniu naturalnego kamienia i drewna, wypełnione naturalnymi dodatkami i elementami wyszukanymi na „pchlich targach”, to bardzo modna od dziesiątek lat inspiracja w Ameryce Północnej, która dotarła tam ze Starego Kontynentu.

Styl, który jest świetnym kompromisem, pomiędzy sentymentalnym spojrzeniem wstecz, wykorzystaniem we wnętrzach mebli i przedmiotów „z duszą”, z naturalnymi materiałami wykończeniowymi, kojarzący nam się z wiejskimi domkami naszych babć, a nowoczesnymi technologiami, wygodnymi rozwiązaniami i stylowym powiewem współczesności.

Stał się modny, kiedy w ostatnim czasie tak bardzo popularna miejska „betonoza” opanowała nasze przestrzenie. Kiedy miejski szum, ograniczona przestrzeń i brak kontaktu z naturą zaczęły przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu i zatęskniliśmy za tym, co sielskie…

 

Co wyróżnia styl Modern Farmhouse?

Duże przeszklenia, okna ze szprosami, wysokie pomieszczenia z odsłoniętymi belkami, jasne, naturalne barwy, drewno i kamień (granit, piaskowiec, trawertyn, czerwona cegła) jako główny element wykończeniowy, to najważniejsze cechy wyróżniające styl Modern Farmhouse.

Biel, beże, kolory ziemi, wszechobecne drewno – to one będą stanowiły świetną podstawę do dalszej pracy.

Mając piękną, jasną i przestronną bazę, możemy skupić się na wypełnieniu przestrzeni naturalnymi materiałami, meblami z duszą, rodzinnymi pamiątkami, wyjątkową ceramiką. W końcu dodatki mają niezwykłą moc i to one stanowią o charakterze i klimacie każdego wnętrza. Im więcej miękkich poduszek, ramek z rodzinnymi zdjęciami, akcentów kojarzących się z powrotem do przeszłości, tym nasze wnętrze będzie bardziej przytulne i zachęcające do tego, aby się w nim rozgościć i odpocząć.

Co we wnętrzach?

Centralnym miejscem domu Modern Farmhouse jest jasna i przestronna kuchnia. Najczęściej urządzona w kształcie litery „c”, z dużą wyspą. Drewniane, frezowane fronty mebli w jasnych kolorach, kamienny blat, ceramiczny, jednokomorowy zlew, duża kuchenka gazowa w klasycznym stylu, pięknie komponują się z nowoczesnymi sprzętami, tworząc charakterystyczne, eklektyczne zestawienie. Ceramika z duszą stanowi wyjątkowe dopełnienie tej centralnej, domowej przestrzeni. Naczynia kamionkowe od Kera Cermika dostępne w naszej ofercie, czy rustykalna porcelana z Bogucic idealnie wpasują się w kuchnię Modern Farmhouse.

Wysoki salon, z odsłoniętymi belkami, czy drewnianymi filarami najczęściej jest naturalnym przedłużeniem otwartej kuchni. Idealnie jeśli jego punktem centralnym będzie duża, miękka kanapa wypełniona poduszkami w naturalnych kolorach. Duże okna ozdobione zasłonami z naturalnych materiałów będą wyjątkową ozdobą tego wnętrza, a „babciny” kredens, czy komoda, stojąca lampa z abażurem pięknie go wypełnią, dodając mu uroku i indywidualnego charakteru.

Podsumowując, dom w stylu Modern Farmhouse to odzwierciedlenie przytulności i naturalności. To finezyjne połączenie scandi i vintage. To miejsce, które przez mnogość osobistych dodatków, staje się absolutnie wyjątkowe i definiujące jego mieszkańców. Dla nas – wymarzone!

 

Zdj. https://instagram.com/dom_parterowy_?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

 

Komentarze

Brak komentarzy w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Rejestracja nowego konta